Aktuality

V Zimní lize U11 vítězí Silesia Rybnik

V neděli 19.3.2017 se v polském Rybniku konal závěrečný turnaj letošního ročníku Moravsko-Slezské zimní ligy U11. V rámci ligových turnajů mezi sebou čtveřice týmů Arrows, Klasik, Rawa a Silesia odehrála celkem 24 utkání. Každý tým tak v rámci zimní přípravy odehrál totožné množství utkání jako v hlavní sezóně. Zejména mezi prvními třemi celky bylo k vidění mnoho velmi vyrovnaných utkání a nejinak tomu bylo i na posledním turnaji.

Turnaj zahájil duel polských celků, ve kterém jasně dominovala Silesia 19:7. Následující české derby se ukázalo jako nejdůležitější utkání na turnaji. Přestože se ostravským v první půli utkání nedařilo pálkařsky prosadit, šestibodové manko dokázali téměř vymazat, avšak jejich nápor nakonec nemilosrdně zastavil časový limit a Klasik si připsal rozhodující vítězství 8:6.

V následujícím utkání se během všech směn přetahovali o vedení Arrows a Silesia. Ostravský tým nakonec dokázal v dohrávce vybojovat těsné vítězství 15:14. Přestože se zpočátku další utkání jevilo jako vyrovnané, favorizovaný Klasik jej měl v závěru pod kontrolou a Rawu přehrál 10:3. Ani v posledním utkání zimní ligy si Rawa nepřipsala vítězství, když s Arrows hrála 4:18.

Poslední utkání zimní ligy na sebe narazila domácí Silesia a Klasik. V napínavém souboji se opět vedení přelévalo ze strany na stranu. V poslední směně dokázal sice Klasik nejprve převzít vedení, avšak v dohrávce byl nucen hrát bez autů proti bodu. Dvakrát se frýdeckým podařilo zahrát aut na domácí avšak poté Silesia walk-off odpalem stáhla vyrovnávací a vítězný bod.

Celkovými vítězi Moravsko-Slezské zimní ligy U11 se stala s převahou Silesia s pouhými dvěmi porážkami. O druhém místě pro frýdecký Klasik rozhodly vzájemné utkání s Arrows Ostrava, kteří tak obsadili třetí příčku. Tabulku uzavírá na čtvrtém místě Rawa Katowice.

Vytisknout E-mail