Aktuality

Ostrava Cup 2017

Stalo se již tradicí, že soutěžní sezóna žáků začíná na severní Moravě přípravným turnajem Ostrava Cup. I přes nejasné vyhlídky ohledně počasí tomu nakonec nebylo jinak ani letos. V sobotu 8.4.2017 se do Ostravy sjely týmy U11 Klasiku Frýdek-Místek, Skokanů Olomouc, polské Silesie Rybnik a domácích Arrows Ostrava. Přestože turnaji předcházelo vysoušení hřiště po nočním prudkém dešti, vše se nakonec včas podařilo a během dne nakonec vysvitlo i sluníčko.

Týmy se na turnaji utkaly systémem každý s každým. A tak jako každým rokem i letos nebyla nouze o premiéry hráčů na nadhazovacím kopci. Nutno ovšem dodat, že hráči se s novou rolí poprali velmi statečně a mety zdarma se příliš nerozdávaly.

Vývoj pořadí turnaje byl nejasný ještě před posledními utkáními a vyrovnanost dokazuje i fakt, že na turnaji nepadl žádný rozdílový výsledek. Před závěrečnými duely na tom byl nejlépe domácí celek se dvěma výhrami, olomoučtí a frýdečtí měli bilanci vyrovnanou a Silesia byla bez výhry.

V závěrečném utkání však dokázal Klasik porazit domácí tým a díky tomuto výsledku si domů odvezl nejcennější trofej. Ostravský celek se tak musel spokojit se stříbrem. Polský tým v závěrečném utkání nakonec vybojoval první výhru, která mu zajistila třetí příčku a přestože olomoučtí měli na kontě vítězství nad prvním týmem, tato prohra je poslala na konec tabulky.

Další ročník ostravského spring trainingu žáků se vydařil a velký dík za to patří týmům, pořadatelům, rozhodčím a v neposlední řadě také fanouškům.

Vytisknout E-mail