Aktuality

Premiérový Stříbrný Firstpohár 2017

Blansko, Domažlice, Kladno, Ostrava a Pardubice, to je pět míst v republice, kde se v sobotu 27. května rozhodovalo o patnácti postupujících do finálové části největšího turnaje pro děti do osmi let v Evropě. Ten nese název Firstcup nejen proto, že by se měl stát prvním opravdu velkým turnajem pro smíšená družstva kluků a holek v jejich životě, ale také na počest zakladatele pálkovacích her na území České republiky, kterým byl Joe First. Ve First Cupu děti hrají zjednodušenou formu baseballu, takzvaný T-ball, kdy nemusí trefovat letící míč z nadhozu, ale odpalují míček umístěný na stativu.

Na náš kvalifikační turnaj v Ostravě se sjely čtyři týmy, kromě domácích Arrows to byly týmy Klasik Frýdek-Místek, Skokani Olomouc a Hit z Opavy. Kromě domácích všechny týmy hrály, vzhledem k nízkému počtu hráčů v této kategorii, s věkovými výjimkami a jejich postup na Firstcup tedy již předem nebyl možný.

Základní částí turnaje prošel bez prohry Klasik, Hit si připsal jedinou prohru právě s Klasikem. Ve vzájemném duelu Arrows a Skokani si lépe vedli ostravští a tak šla Olomouc do playoff bez výhry.

Po základní části následovaly dovednostní soutěže Masters, kde si celkově nejlépe vedl Klasik:

 1. Klasik - 2124 bodů

 2. Arrows - 2054 bodů

 3. Hit - 1601 bodů

 4. Skokani - 1417 bodů

Nejdelší hod (bez věkových výjimek):

 1. Filip Duda - Arrows - 23,6 m

 2. Daniel Kryštof - Klasik - 23,2 m

 3. Daniel Večerek - Hit - 21,5 m

Nejdelší odpal ze stativu (bez věkových výjimek):

 1. Jan Vaňák - Arrows - 30 m

 2. Petr Hrbáč - Arrows - 27,2 m

 3. David Šíma - Skokani - 23,9 m

Nejrychlejší běh po metách (bez věkových výjimek):

 1. Dalibor Mácha - Klasik - 16,0 s

 2. David Sochor - Skokani - 16,3 s

 3. Sabina Šimaňoková/Julie Škutová - Arrows - 16,4 s

V souboji o celkové třetí místo zvítězili Arrows nad Skokany 15:9 a získali tak bronzové medaile. Vyrovnané finále nakonec dokázal ve svůj prospěch 9:8 získat Klasik, který si tak kromě zlatých medailí odvezl také stříbrný pohár pro vítěze. Stříbrné medaile si odvezl opavský Hit.

Individuální ocenění v turnaji získali:

 • Nejlepší výkon v obraně - Daniel Parva - Arrows Ostrava

 • Nejlepší pálkař - Daniel Večerek - Hit Opava

 • Nejužitečnější hráč (MVP) - Carter Lobel - Klasik Frýdek-Místek

Týmu Arrows přejeme hodně štěstí při reprezentaci našeho regionu na Firstcupu v Brně. A pro příští ročník přejeme všem týmům dostatečný počet osmiletých hráčů, aby mohli také na Stříbrném Firstcupu bojovat o postup do finálové části a turnajové souboje nebyly ovlivněny věkovými výjimkami.

Výsledky základní části našeho Stříbrného Firstpoháru se současně započítávali do dlouhodobé soutěže U8, kde si prozatím nejlépe vede Klasik s jedinou prohrou, na druhé místě je Arrows a v těsném závěsu za nimi jsou Skokani.

Vytisknout E-mail