• Arrows soft 1
  Hit 11
 • Hit 11
  Arrows U9 1
 • Arrows U9 4
  Arrows soft 9
 • MSK Snails 0
  Hit 6
 • Arrows 6
  MSK Snails 0
 • Hit 17
  Arrows 14

Aktuality

Rookie Coach Clinic 2021

RCC 2021 se letos opět vrací do pomyslného středu republiky a hostit nás bude město Polička v termínu 19.- 21.11.2021

Městečko POLIČKA je vzdálené pouhých 15 km od Litomyšle, čímž zachováváme i pomyslný střed republiky s velmi dobrou (a spravedlivou) dosažitelností ze všech koutů naší země. Hostit nás bude velká sportovní hala (20 x 40m) a učebny místního gymnázia a přilehlý internát a jídelna kuchařského učiliště. Velkou výhodou tohoto místa jsou minimální přesuny mezi sportovní halou, posluchárnou a místem ubytování. Velikost haly nám umožňuje držet trenérské skupiny pohromadě a zajistit jim i základní občerstvení přímo na místě.

Cílem RCC je výchova, praktická příprava a zdokonalování nových začínajících i stávajících trenérů mládežnických kategorií.

RCC je připravována pro dvě skupiny trenérů mládežnických kategorií. První skupinou jsou bývalí i současní trenéři dětí a mládeže, kteří se chtějí zdokonalit v přípravě a metodickém vedení baseballového tréninku. Druhou skupinou jsou budoucí trenéři - začátečníci a rodiče, kteří se chtějí aktivně podílet na vedení tréninkových jednotek u svých oddílů a být platnou pomocí pro zkušenější kolegy.

Výstupem kliniky je po splnění podmínek RCC (aktivní účast, test..) první  krok k udělení licence ROOKIE a FAMILY – tzv. 3. trenérské třídy účastníkům školení.

Program kliniky se bude skládat z teoretických přednášek, ale hlavně praktických cvičení a tréninků, které vám umožní posunout se ve vašich trenérských dovednostech. Skladba teoretických přednášek se bude řídit směrnicemi TMK ČBA pro získávání trenérských licencí a bude doplněna o vaše podněty z minulých ročníků RCC. Důraz budeme klást především na praktické vyzkoušení a metodické zvládnutí sportovních činností v tréninkové jednotce. Praktický výcvik bude rozdělen a připraven pro výše zmíněné dvě účastnické kategorie. Podrobný program a časový rozvrh uveřejníme na webových stránkách RCC kliniky (www.taborcernypotok.cz/rcc).  Zde si jej budete moci stáhnout ke své potřebě.

Lektoři RCC. Lektorský tým je pravidelně sestavován z trenérů, coachů a speakrů, kteří se již mnoho let zabývají problematikou vedení tréninku a výchovou mladých hráčů. Jejich kompletní seznam bude zveřejněn na webu RCC kliniky v první polovině listopadu 2021. Vedoucím lektorského týmu bude jako v předchozích ročnících Richard Kania.

Cena RCC bude  2.750,- Kč  (ubytování PA-NE, stravování PA-NE, pronájmy haly a učeben, lektoři, triko RCC). Děkujeme za finanční podporu ČBA.

Přihlášení a další informace o RCC naleznete od  22.10.2021 na webu: www.taborcernypotok.cz/rcc. Neváhejte – kapacita kliniky je omezena na  120 uchazečů.

 Přihlášení na RCC bude možné do 12.11.2021

Přihlášeným budou po tomto datu rozeslány poslední pokyny.

Případné dotazy na 602 484 083

Roman Lipavský – hlavní organizátor

Vytisknout E-mail